Systém Trex

Systém Trex

Systém Trex je přivolávací komplexní systém vyráběný švédskou společností Neat Electronics a dodávaný do více než 34 zemí světa. Jedná se o jednoduchý bezdrátový systém, který vyniká především rychlou a nenáročnou obsluhou pro personál a poskytující dostatečné bezpečí a komfort klientům. Systém je koncipovaný jako modulární, díky čemuž je možné konkrétní provedení škálovat dle potřeb zákazníka, případně investici rozložit do vícero časových úseků. Výborně se hodí do domovů seniorů, nemocnic, domovů s pečovatelskou službou ale i denních stacionářů.

Hlavní výhody

 • Jednoduchá instalace bez nutnosti stavebních zásahů
 • Bezdrátové provedení
 • Moderní a světově úspěšné řešení
 • Lehká a ergonomická tlačítka pro klienty
 • Velké množství přídavných komponentů
 • Přenosné přijímací jednotky pro personál
 • Možnost systém libovolně rozšiřovat a upravovat

Jak systém pracuje

Systém Trex je vždy tvořen dvěma komponenty, vysílacími prvky a přijímací kapesní jednotkou. Vysílacím prvkem může být náramkové tlačítko, nástěnné tlačítko, koupelnové táhlo, detektorem kouře a mnoho dalších komponentů. Vyslaný rádiový signál je doručen na kapesní jednotku Trex 2G, kterou má u sebe personál. Díky přenosné kapesní jednotce se personál může mobilně pohybovat objektu a nemusí být neustále přítomen u přijímacího pultu.

Vysílací prvky jsou napájeny bateriemi a díky tomu je jejich instalace velice snadná, rychlá a především nenákladná. Pro zajištění dostatečné rádiového pokrytí zejména pro rozsáhle objekty je možné instalovat rádiové opakovače, které zajistí přenos zpráv na kapesní jednotky.

Monitoring osob

Častým rozšířením systému Trex je instalace pozičních vysílačů D-POS, které slouží pro monitoring pohybu osob. Uplatnění nacházejí zejména v domovech se zvláštním režimem, v alzheimer centrech apod. Moduly se spolu s feritovou anténou D-Ant umísťují k východům z objektu, schodištím apod. V případě průchodu touto zónou pak tísňový náramek, kterým je klient vybaven, odesílá zprávu na kapesní jednotku Trex 2G a připojuje informaci o tom, kterou zónou prošel. Personál tak může zabránit odchodům z oddělení, budov apod. a předejít tak ohrožení zdraví klientů.

Mám zájem


  Souhlasím se zpracováním osobních údajů

  Ke stažení

  Naši klienti